جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • جلسه آسیب شناسی شکل گیری فعالیت های سازمان های مردم نهاد جوانان برگزار شد

   جلسه آسیب شناسی شکل گیری فعالیت های سازمان های مردم نهاد جوانان برگزار شد

   جلسه آسیب شناسی شکل گیری فعالیت های سازمان های مردم نهاد جوانان برگزار شد

   با حضور معاون مطالعات و پژوهش های جوانان مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی وزارت ورزش و جوانان،جلسه آسیب شناسی شکل گیری فعالیت های سازمان های مردم نهاد جوانان برگزار شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به نقل از پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی،جعفر قدیری معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان در این جلسه اظهار کرد:در بحث تعداد سازمان های مردم نهاد هم اکنون ۷۵ سمن در استان وجود دارد که از این تعداد ۱۵ سمن فعال است و ۶۰ سازمان مردم نهاد دیگر در حال راه اندازی می باشد.
   وی افزود:می توان گفت به لحاظ اهمیتی که این سازمان ها دارند،بیماری مزمن تاریخی در کشور داریم و آن عدم توجه کافی در فرهنگ به این سازمان ها است.
   معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان با اشاره به اینکه به شدت نگران وضعیت اخلاقی جوانان هستیم،عنوان کرد:آسیب های اجتماعی نگران کننده است،با این نگرش اگر از پرورش جوانان و نوجوانان خود غافل شویم آنگاه آینده خوبی پیش رو نخواهیم داشت.
   قدیری در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه رتبه استان به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر یک دهم سمن است ،گفت:با این دید سهم سمن استان پایین می باشد و رتبه ۳۰ کشور را در اختیار داریم،همچنین در بحث جمعیت جوان بیست و سومین استان کشور هستیم و جزو استان های جوان محسوب می شویم.
   معاون مطالعات و پژوهش های جوانان مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی وزارت ورزش و جوانان در ادامه این جلسه اظهارکرد: متاسفانه نتوانستیم به خوبی با یکدیگر گفتگو کنیم، با این نگرش اگر سمن‌ها می‌توانستند مشارکت و تعامل بالایی داشته باشند کمبود سرمایه و نیروی انسانی جبران می‌شد.
   کلاشلو با تاکید بر اینکه سمن‌ها با موضوعات مشخص دسته‌بندی نشده‌اند،خاطرنشان کرد: اقدام اصلی سمن‌ها باید شناسایی اولیه اولویت‌های جوانان در استان‌های مختلف کشور باشد.
   وی با اعلام اینکه نقش گروه‌های مرجع در کشور کمتر شده است،گفت: سازمان های مردم نهاد باید جانشین این گروه‌ها باشند،با این نگرش الگوی مشارکت در کشور ما دیده می شود.
   معاون مطالعات و پژوهش های جوانان مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به کارکرد سازمان مردم نهاد تصریح کرد:سمن‌ها حلقه واسطه بین جامعه و حاکمیت هستند،این موضوع به این معنی است که فعالیت سمن‌ها به هیچ نهادی از کشور محدود نمی‌شود،لذا اولویت‌بندی تقاضاهای اجتماعی،،تاثیرگذاری بر نهادهای دولتی،ارتقای سطح فرهنگ عمومی،افزایش آگاهی عمومی مردم، جذب نخبگان، ایجاد هماهنگی و انسجام در جامعه، کاهش و کنترل خشونت‌های اجتماعی نیز از دیگر وظایف سازمان مردم نهاد است.
   کلاشلو یاداور شد: خوشبختانه خراسان رضوی در دو سال گذشته در تاسیس و فعالیت سازمان‌های مردم نهاد اقدامات خوبی را انجام داده و توانسته است تعداد سمن‌های این استان را افزایش دهد.
   اخبار مرتبط
خراسان رضوی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,105,579
تعداد بازدید امروز : 1,868
تعداد بازدید دیروز : 2,635
آخرین به روزرسانی : 1398/03/29
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.