جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • صبوریان : همیشه از پدیده و مشکی پوشان حمایت کرده‌ایم

   صبوریان : همیشه از پدیده و مشکی پوشان حمایت کرده‌ایم

   صبوریان : همیشه از پدیده و مشکی پوشان حمایت کرده‌ایم

   مدیرکل ورزش و جوانان معتقد است که اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی از تمام توان خود برای حمایت از مشکی پوشان و پدیده استفاده کرده است.

   به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، به نقل از رونامه شهر آرا، لیگ برتر فوتبال درحالی به دو هفته پایانی خود نزدیک شده که هر دو نماینده استان در بیم و امید به سر می‌برند، با پیروزی شیرین پدیده مقابل نفت، به احتمال زیاد، ماندن این تیم قطعی شده و تکلیف مشکی پوشان هم با سقوط معلوم است؛ اما هنوز دغدغه‌های زیادی درباره آینده آن ها وجود دارد.
   مشکی پوشان سال آینده باید در لیگ یک بازی کند و پدیده احتمالا در لیگ برتر؛ اما هیچ تضمینی دراین باره وجود ندارد. مشکی پوشان همچنان درگیر مشکلات مالی است و کسی نمی‌داند کیفیت حضور آن‌ها در لیگ سخت دسته اول چگونه خواهد بود. پدیده هم باوجود ماندن، اوضاعی بهتر از مشکی پوشان ندارد و حتی می شود گفت اوضاع بدتری هم دارد.
   مشکی ها با همه کمبودها به هرحال یک مدیریت واحد دارند، اما با کنار کشیدن پدیده از تیم داری و واگذاری این تیم به صنایع خراسان، معلوم نیست چه اتفاقی در حوزه مدیریت این تیم خواهد افتاد و با چند آشپزی که هر کدام نظری دارند، چه آشی برای این تیم پخته می شود! مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی اگر نگوییم بهترین، بی‌شک مهم‌ترین فرد برای پاسخ‌گویی به این دغدغه‌هاست.
   شخص اول ورزش استان بی تردید باید برای سامان دهی به وضعیت دو تیمی که ویترین ورزش استان هستند، آستین بالا بزند. هم مشکی پوشان و هم پدیده که به گمان ما شرایط بسیار سخت تری در سال آینده خواهد داشت، نیازمند حمایت و نظارت هستند. فاکتوری که صبوریان می گوید در همه این سال ها نسبت به این تیم ها داشته، اما چیزی از نگرانی اهالی فوتبال که می‌بینند این تیم ها در مسیر ابومسلم و پیام نابودشده قرار گرفته‌اند، کم نمی کند!
   نمایندگان استان در لیگ برتر اوضاع جالبی ندارند. اداره کل در راستای حمایت و کمک به آن‌ها چه اقدامی انجام داده یا می‌خواهد انجام بدهد؟
   قطعا اداره کل برای حمایت برنامه دارد و در این مسیر از تمام توان خود استفاده می کند. حمایت هم فقط مربوط به هفته آخر نمی شود. در طول چهار فصل حضور پدیده و سه فصل حضور مشکی پوشان در لیگ برتر، ما از ابتدا تا انتهای لیگ در حد توان کمک کرده ایم. برای حفظ پدیده هم در لیگ برتر و کمک به شرایط این تیم برنامه های مختلفی داشتیم که خدا راشکر با همت بازیکنان این تیم، سهمیه استان در لیگ برتر حفظ شد.
   یکی از موارد حمایتی را مصداقی بگویید.
   یکی از مواردی را که می توان نام بـرد، درخواست حمایت از سمت استانداری، صنایع و کارخانه‌جات استان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شورای شهر مشهد بود تا بتوان برای بازی های آخر این تیم یک اقدام انگیزشی و تزریق منابع مالی را انجام داد. درنهایت بلافاصله پس از بازی اخیر این تیم با نفت تهران همان طور که در تمرینات وعده داده شد، مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان به حساب اعضای تیم واریز شد و ۵۰ میلیون تومان هم هدیه داده شد. ما باید قدر حضور صنایع در فوتبال را بدانیم. شرایط خاصی برای پدیده رقم خورده و وظیفه تمام استان است که از این امتیاز حمایت کنیم.
   پدیده به احتمال خیلی زیاد در لیگ می ماند، اما شرایط این مجموعه برای سال آینده خیلی مبهم است.
   مجموعه پدیده شرایط خاص خود را دارد و خیلی فراتر از حوزه ورزش و جوانان است. متأسفانه بخش های دیگری هم که مانند پدیده در طول چهار سال گذشته به ورزش ورود پیدا کرده بودند، به مشکل خورده اند. قطعا ما از هر مجموعه ای که توانایی حضور در ورزش داشته باشد، حمایت می کنیم و برای حفظ سهمیه استان تلاش خواهیم کرد. شرایط استان خراسان رضوی، شرایطی ویژه اسـت. ما ظرفیت‌ها و توانایی‌های مختلفی در حوزه‌های زیرساختی و نیروی انسانی موردنیاز داریم، اما متأسفانه مانند برخی از استان ها از حمایت بخش دولتی و صنایع سنگین محروم هستیم. در برخی از استان ها مجموعه های بـزرگ صنعتی هستند که در رشته های مختلف تمامی رده های سنی مشغول به تیم داری هستند، اما ما در خراسان رضوی چنین مسئله ای را نداریم. تیم های ما توسط بخش خصوصی اداره می شوند که نیاز به حمایت دارند
   شما برای حمایت از بخش خصوصی چه اقدامی انجام می دهید؟
   می توانم بگویم تا امروز اداره کل ورزش و جوانان از تمامی اختیارات حقوقی، قانونی، سخت افزاری و امکانات خود برای حمایت از بخش خصوصی استفاده کرده است. اما دامنه اختیارات ما حدود مشخصی دارد. ما نمی توانیم کمک مالی خاصی انجام دهیم، چون در مرحله اول اجازه قانونی نداریم و در مرحله دوم بودجه یا منابعی برای این حوزه وجود ندارد؛ اما با توجه به ارزیابی های انجام شده و هم فکری و تعامل مسئولان استانی ازجمله نمایندگان مجلس شورای اسلامی شهر مشهد و استان و نمایندگان شورای اسلامی شهر مشهد و شهرستان های استان، تصمیمات خوبی درراستای پشتیبانی و حمایت از تیم های ورزشی و ورزشکاران استان در سال جاری اتخاذ شده است.
   سرنوشت مشکی پوشان چه خواهد شد؟
   این نگرانی درحال حاضر وجود دارد که مدیران این باشگاه دیگر تیم داری نکنند. ادامــه فعالیت مشکی پوشان و سطح فعالیت این باشگاه در حوزه اختیارت مدیران این باشگاه است؛ اما ما مانند سایر نمایندگانمان در لیگ های حرفه ای، قطعا از این باشگاه حمایت خواهیم کرد.
   قبول دارید اگر این اتفاق بیفتد، ممکن است ضربه بدی به ورزش استان بخورد؟مردم مشهد خاطره بدی از خروج اسپانسرها از برخی از رشته های ورزشی دارند که باعث نابودی تیم های خراسانی مثل والیبال و بسکتبال شد.
   وظیفه ما تعامل، حمایت و فراهم سازی بستر برای فعالیت بخش خصوصی است. اما مشکلی که برای اسپانسر های ورزشی ما به وجود آمد، یک مسئله دیگر بود که به ورزش خراسان رضوی ضربه زد. همان طور که استان های دیگر از صنایع و کارخانه‌جات حمایت می شدند، خراسان رضــوی هم مؤسسات مالی و اعتباری بزرگی داشت که در ورزش فعالیت می کردند؛ اما از ادامــه فعالیت های آنـان جلوگیری شد و این موضوع به ورزش ما ضربه می زد.
   شما به عنوان متولی ورزش استان برای کشاندن بخش خصوصی به تیم داری کاری کرده اید؟
   اول از همه باید بگوییم در این حوزه رسانه ها مسئولیت فراوانی دارند؛ باید مطالبه گر باشند و این مسئله را پیگیری کنند. در شهر مشهد درحال حاضر شهرداری فعالیت های خوبی انجام می دهد، آستان قدس رضوی در برنامه های فرهنگی ورزشی همراه ماست و سایر نهاد ها هم در بازه های زمانی مختلف به ما کمک می کنند؛ اما اگر مسئله لیگ حرفه ای و تیم داری باشد، اوضــاع کمی متفاوت می شود. آنجا نیاز به منابع مالی بیشتر، اختیارات و حدود قانونی ادارات و عوامل مختلف دیگری است. ما ظرفیت ها و شرایط را به استاندار خراسان رضوی اعلام کرده ایم که با مساعدت ایشان و سایر مسئولان، فضایی برای حضور بخش خصوصی یا بخش های صنعتی در ورزش فراهم شود. اگر بخش خصوصی به حوزه ورزش ورود کند، ما تمام تلاش خود را برای حفظ سرمایه و منابع او انجام خواهیم داد تا متضرر نشود، اما در اوضاع فعلی ترغیب بخش خصوصی برای ورود به ورزش کمی سخت است.
   اخبار مرتبط
خراسان رضوی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 974,174
تعداد بازدید امروز : 840
تعداد بازدید دیروز : 1,328
آخرین به روزرسانی : 1397/12/28
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.