جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • تعویض چمن ورزشگاه ثامن تا شهریور ۹۷

   تعویض چمن ورزشگاه ثامن تا شهریور ۹۷

   تعویض چمن ورزشگاه ثامن تا شهریور ۹۷

   چمن ورزشگاه ثامن و اسکوربورد این استادیوم تا شهریور ۹۷ تعویض می‌شود.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به نقل از پایگاه خبری اداره کل ورزش و جونان خراسان رضوی، تعویض چمن ورزشگاه ثامن الائمه مشهد و برخی مشکلات دیگر این استادیوم مانند اسکوربورد از کار افتاده آن انتقاداتی را در سال‌های گذشته به دنبال داشته است که البته در بازدید سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در سال ۹۵ بنا بود مشکلات این استادیوم توسط شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی برطرف شود.
   شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی وظیفه داشته تا از زمان تحویل این ورزشگاه به اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی برخی مشکلات این استادیوم را بطرف کند و نسبت به تکمیل سایر اماکن مجموعه ورزشی ثامن الائمه(ع) اقدام کند اما در سال‌های گذشته اتفاق قابل توجه و جدی در این حوزه رخ نداده است.
   روز گذشته حسن کریمی که به تازگی طی حکمی از سوی وزیر ورزش و جوانان به عنوان مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری فعالیت خود را آغاز کرده، در سفر خود به مشهد از برخی از مجموعه‌های ورزشی استان که در ردیف بودجه‌های ملی قرار می‌گیرند بازدید کرد.
   کریمی در ابتدای سفر خود به مشهد در جلسه‌ای با استاندار خراسان رضوی ضمن ارائه توضیحاتی از روند پیشرفت پروژه‌های ورزشی خراسان رضوی در جریان برخی از مشکلات و تخصیص اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه‌‌ها قرار گرفت.
   پس از این دیدار کریمی به همراه محمد مقدوری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی و کوروش صبوریان مدیرکل ورزش و جوانان راهی مجموعه ورزشی ثامن الائمه شد تا از نزدیک در جریان وضعیت سالن نیمه ساخت شش هزارنفری و سالن ژیمناستیک قرار گیرد. سپس مهندس کریمی از ورزشگاه فوتبال و پیست دوچرخه سواری این مجموعه که طی سال‌های اخیر توسط شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی احداث و افتتاح شده بودند، بازدید نمود.
   تکمیل و پیشرفت پروژه‌های مجموعه ثامن در سال ۹۷
   پس از بازدید از مجموعه ثامن در جلسه‌ای که در دفتر معاونت عمرانی استانداری خراسان رضوی با حضور همین اعضا و اضافه شدن قاسم تقی زاده خامسی شهردار مشهد برگزار، مصوب شد تا با تامین اعتبار ۴ میلیارد تومان از سوی شرکت توسعه و تجهیز تا پایان فروردین ۹۷ عملیات اصلاح چمن، ساخت پیست تارتان، نصب اسکوربورد و سایر موارد مورد نیاز این ورزشگاه آغاز، تا شهریور ماه همزمان با هفته دولت تکمیل شود و پس از ظرف مدت ۶ ماه این ورزشگاه تحویل اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی شود.
   همچنین در این جلسه با موافقت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی قرار است سالن ژیمناستیک مجموعه ورزشی ثامن به منظور فعالیت تخصصی در این رشته ورزشی تا شهریور ۹۷ تکمیل و به منظور بهره برداری به اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی تحویل شود.
   نیاز به اعتبار ۲۴ میلیارد تومان برای تکمیل سالن ۶ هزار نفری
   در بررسی از سالن ۶ هزار نفری مجموعه ورزشی ثامن الائمه مشهد (ع) مشخص شد که این سالن برای تکمیل نیاز به ۲۴ میلیارد تومان اعتبار دارد، که مقرر شده با ۴ میلیارد اعتبار ذخیره شده این مجموعه در سال ۹۶ و اختصاص ۵ میلیارد تومان منابع از محل بودجه استانی این سالن با برگزاری مناقصه به پیمانکار استانی در ابتدای سال ۹۷ واگذار شود و با پیشرفت این پروژه مابقی اعتبار مورد نیاز در سال ۹۸ به منظور بهره‌برداری از سوی شرکت توسعه و نگهداری و استانداری خراسان رضوی تامین شود.
   کمک شهرداری مشهد به فضا سازی مجموعه ثامن الائمه (ع)
   تقی‌زاده خامسی در این جلسه با تاکید بر رشد و توسعه اماکن ورزشی به منظور استفاده شهروندان و ورزشکاران از آمادگی شهرداری برای زیباسازی مجموعه ورزشی ثامن الائمه (ع) مشهد خبرداد. با تصویب اعضا در این جلسه مقرر شد تا شهرداری مشهد در سال ۹۷ نسبت به فضاسازی و ایجاد فضای سبز در این مجموعه اقدام کند و استانداری خراسان رضوی نسبت به اتصال خط لوله گاز به این مجموعه اقدامات لازم را انجام دهد.
   کریمی: به تعهدات خود پای بندیم
   رئیس شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در حاشیه سفر خود به مشهد اظهار کرد: طبق جلساتی که در استانداری خراسان رضوی داشتیم و تاکید استاندار مقرر شد تا نسبت به پیگیری وضعیت مجموعه ورزشی ثامن الائمه مشهد(ع) جدیت و پیگیری بیشتری صورت گیرد، در همین راستا طبق جلسه‌ای که با شهردار مشهد، مدیرکل ورزش و جوانان و معاون عمرانی استانداری خراسان رضوی برگزارشد این مجموعه در سال ۹۷ شاهد تغییرات خوبی خواهد بود.
   وی افزود: باید تشکر کرد از شهرداری مشهد به منظور توجه به این حوزه که امیدواریم با همکاری دو جانبه اتفاقات خوبی برای ورزش خراسان رضوی در حوزه تامین زیر ساخت‌های مورد نیاز رخ دهد.
   اخبار مرتبط
خراسان رضوی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 974,161
تعداد بازدید امروز : 827
تعداد بازدید دیروز : 1,328
آخرین به روزرسانی : 1397/12/28
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.