جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • صبوریان:۳۳ هزار جوان خراسانی تسهیلات ازدواج گرفتند

   صبوریان:

   صبوریان:۳۳ هزار جوان خراسانی تسهیلات ازدواج گرفتند

   صبوریان:۳۳ هزار جوان خراسانی تسهیلات ازدواج گرفتند

   رئیس کمیته ترویج و تسهیل ازدواج آسان جوانان خراسان رضوی گفت: تسهیلات ازدواج از ابتدای امسال تاکنون به ۳۳ هزار و ۱۵۹ نفر از جوانان در سطح این استان پرداخت شده است.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به نقل از پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، کوروش صبوریان طرح ضربتی اعطای تسهیلات ازدواج’ برای ماههای مرداد و شهریور امسال در حال اجرا است. مرداد گذشته ۲۳ هزار و ۹۷ نفر و در شهریور جاری تاکنون ۱۰ هزار و ۶۲ نفر این تسهیلات را دریافت کرده اند.
   وی ادامه داد: پارسال نیز ۷۷ هزار و ۲۳ نفر در خراسان رضوی تسهیلات ازدواج یکصد میلیون ریالی دریافت کردند که مقایسه این آمار بیانگر اجرای موفق طرح ضربتی تسهیل و اعطای وام ازدواج است.
   مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی جمعیت جوان این استان شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری را یک میلیون و ۶۱۶ هزار و ۸۶۱ نفر اعلام و بیان کرد: امسال ۹۶۶ هزار و ۴۵۴ جوان خراسانی در سن ازدواج (۲۲ سال) قرار دارند که ۵۱۷ هزار و ۸۴۶ نفر از این تعداد ساکن مشهد هستند.
   وی همچنین به برگزاری کارگاه تربیت مربی ازدواج در مشهد اشاره و بیان کرد: ۱۵۰ کارشناس ازدواج با هدف تربیت مربی ازدواج برای فعالیت در سازمانهای مردم نهاد و مراکز تخصصی ازدواج در این کارگاه دوره های آموزشی لازم را فراگرفتند.
   صبوریان ادامه داد: سامانبخشی مراکز تحصصی ازدواج و تحکیم پایه های خانواده از رویکردهای وزارت ورزش است. هم اکنون پنج مرکزتخصصی ازدواج و تحکیم خانواده در خراسان رضوی فعالند و پرونده ها راه اندازی ۲۱ مرکز نیز در دست اقدام است.
   وی گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه باید تعداد این مراکز در خراسان رضوی به ۱۶۴ مورد برسد لذا امسال راه اندازی ۵۰ مرکز در دستور کار است.
   اخبار مرتبط
خراسان رضوی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 639,355
تعداد بازدید امروز : 132
تعداد بازدید دیروز : 1,085
آخرین به روزرسانی : 1397/04/29
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.